ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Ełku
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Zaproszenie do składania ofert na usługę wsparcia eksperckiego przy sporządzaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Ełku

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2022-08-29 13:47:38 przez Andrzej Lemieszonek

Akapit nr - brak tytułu

Zaproszenie do składania ofert
na usługę wsparcia eksperckiego przy sporządzaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Ełku
 
Do niniejszego rozeznania rynku przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 11 września 2019 r. (Dz. U. z  2021  r.  poz. 1129, t.j.) nie mają zastosowania, ponieważ wartość przedmiotu zamówienia nie przekracza kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 tej ustawy. Postępowanie prowadzone jest na podstawie Regulaminu udzielania zamówień publicznych, których wartość nie przekracza kwoty 130 000 złotych w Urzędzie Miasta Ełku (załącznik do Zarządzenia nr 678.2020 Prezydenta Miasta Ełku z dnia 29 grudnia 2020 r.).
 
I. Zamawiający:
Gmina Miasto Ełk, ul. Piłsudskiego 4, 19-300 Ełk.
 
II. Przedmiot zamówienia:
1. Sporządzenie szczegółowej diagnozy obszaru rewitalizacji Ełku, zgodnie z art. 15 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji - analiza negatywnych zjawisk oraz lokalnych potencjałów występujących w obszarze rewitalizacji.
Szczegółowa diagnoza musi w szczególności:
  • być spójna z wynikami delimitacji obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji;
  • ukazywać skalę i rozkład danego problemu/potencjału, opisom muszą towarzyszyć mapy ilustrujące omawiane zagadnienia;
  • diagnozować przyczyny występowania negatywnego zjawiska poprzez dodatkowe informacje pozyskane przez Wykonawcę za pomocą badań ilościowych i jakościowych;
  • zawierać opis powiązań między poszczególnymi zjawiskami kryzysowymi oraz analizę ich wzajemnego oddziaływania;
  • zawierać syntetyczne podsumowanie/streszczenie przedstawionych treści i płynących z nich wniosków;
  • uwzględniać ustalenia i osiągnięcia Programu Rewitalizacji Ełku na lata 2016-2023 (kontynuacja procesów rewitalizacyjnych).
2. Wypracowanie opisu wizji obszaru po przeprowadzeniu rewitalizacji oraz celów rewitalizacji i kierunków działań (art. 15 ust. 1 pkt 3-4 ustawy).
Wizja powinna odnosić się do wszystkich diagnozowanych sfer. Jej opis powinien być na tyle szczegółowy, aby dawał jasną podstawę do wyznaczenia celów rewitalizacji i kierunków działań.
Cele mają konkretyzować sposób dojścia do wizji i powinny być opisane w sposób mierzalny. Muszą odpowiadać na wskazane w diagnozie problemy oraz wykorzystywać potencjały. Cele należy sformułować w sposób jasny i przejrzysty, łatwy do zrozumienia przez interesariuszy rewitalizacji.
Kierunki działań stanowią logiczne rozwinięcie celów i wprost wynikają ze zdiagnozowanych problemów. Powinny być na tyle szczegółowe, aby wyjaśniać sposób działania w odniesieniu do danego problemu.
W opisie należy zaprezentować powiązanie pomiędzy elementami wizji, celami i kierunkami działań a zdiagnozowanymi zjawiskami problemowymi, np. za pomocą tabeli.
 
3. Punkty 1 - 2 muszą zostać przygotowane w sposób uspołeczniony z zastosowaniem łącznie co najmniej 4 bezpośrednich form aktywnej współpracy z interesariuszami na terenie miasta Ełku (np. warsztaty, spacery studyjne, konsultacje terenowe, wywiady, grupy fokusowe, sondaż uliczny). Wybór form współpracy z interesariuszami nastąpi na etapie realizacji zamówienia na podstawie wspólnych ustaleń między Wykonawcą a Zamawiającym.
Zamawiający zapewni warunki organizacyjne i techniczne do przeprowadzenia ww. działań uspołeczniających, w szczególności w zakresie rekrutacji uczestników, zapewnienia sali i innych niezbędnych czynności uzgodnionych pomiędzy Wykonawcą i Zamawiającym.
 
III. Obowiązki Wykonawcy
  1. Przygotowanie harmonogramu realizacji zamówienia.
  2. Uzgodnienie z Zamawiającym zakresu szczegółowej diagnozy obszaru rewitalizacji, metod badawczych oraz form współpracy z interesariuszami rewitalizacji.
  3. Opracowanie metodyki spotkań, materiałów roboczych, moderowanie spotkań z interesariuszami.
  4. Pozyskanie niezbędnych danych/informacji.
  5. Prawidłowe wykonanie wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia, zgodnie z aktualnymi przepisami i praktykami dot. procesu rewitalizacji.
  6. Współpraca z Zamawiającym, robocze konsultacje i uzgodnienia z Zamawiającym, informowanie o postępach i trudnościach w realizacji zamówienia.
  7. Przekazanie Zamawiającemu przedmiotu zamówienia w formie pisemnej: drukowanej oraz w plikach edytowalnych na nośniku elektronicznym, z zachowaną edytowalnością wykresów i ich danymi źródłowymi. Przedmiot zamówienia musi być sporządzony z uwzględnieniem dbałości językowej i graficznej oraz z zastosowaniem wizualizacji uławiających łatwiejsze zrozumienie prezentowanych treści (np. rysunki, mapy, wykresy, tabele, inne narzędzia prezentacji informacji).
  8. Przekazanie Zamawiającemu wszelkich praw własności oraz praw autorskich majątkowych do przedmiotu zamówienia.
  9. Wykonanie zamówienia musi być zgodne w ustawą o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 roku.
IV. Obowiązki Zamawiającego
  1. Przekazanie Wykonawcy danych, dokumentów strategicznych, analiz, będących w zasobach Zamawiającego, niezbędnych do przygotowania pogłębionej diagnozy obszaru rewitalizacji oraz udzielenie pełnomocnictw do pozyskania danych z podmiotów zewnętrznych.
  2. Bieżąca współpraca z Wykonawcą.
V. Termin realizacji przedmiotu zamówienia
Do 12 grudnia 2022 r.
 
VI. Warunki udziału w postępowaniu
  1. Wykonawca powinien posiadać wiedzę i doświadczenie umożliwiające prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia. Warunek ten uważa się za spełniony, jeśli Wykonawca przedłoży stosowne oświadczenie zawarte w załączniku nr 1 do zapytania ofertowego, wraz z kserokopiami referencji lub innych dokumentów równoważnych potwierdzającymi, że zrealizował usługi polegające na opracowaniu dwóch Gminnych Programów Rewitalizacji (GPR) wraz z działaniami uspołeczniającymi, przyjętych uchwałami rad gmin oraz wpisanych przez Instytucję Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym do wykazów pozytywnie zweryfikowanych programów rewitalizacji.
  2. Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz zasobami osobowymi umożliwiającymi prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje do realizacji co najmniej jedną osobą, która spełnia łącznie warunki określone poniżej (załącznik nr 1):
    1. jest autorem lub współautorem minimum jednego GPR (przyjętego uchwałą rady gminy oraz wpisanego do wykazu pozytywnie zweryfikowanych programów rewitalizacji, prowadzonego przez IZ RPO), oraz
    2. jest autorem:
      1. co najmniej 1 opracowania dziedzinowego związanego z rewitalizacją
        (z zakresu polityki społecznej, gospodarczej, przestrzennej, technicznej);
      2. lub co najmniej 1 publikacji naukowej  w dziedzinie rewitalizacji;
      3. lub przeprowadziła co najmniej 30 godzin szkoleń/zajęć dydaktycznych w zakresie rewitalizacji.
  3. Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach wymienionych w niniejszym zapytaniu ofertowym, zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”. Wykonawca, który nie spełnia warunków udziału w postępowaniu określonych powyżej, podlegać będzie wykluczeniu z udziału w postępowaniu, a złożona przez niego oferta zostanie odrzucona.
VII. Termin złożenia oferty:
Ofertę należy przesłać do dnia 05.09.2022 r. na adres e-mail
Oferty złożone po terminie nie będą brane pod uwagę.
 
VIII. Sposób wyboru oferty
  1. Kryterium wyboru – najniższa cena brutto ogółem (100%). 
  2. Informacja o wybranej ofercie zostanie przekazana drogą elektroniczną na adres wskazany w formularzu ofertowym, następnie zostanie podpisana umowa z Wykonawcą. 
  3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do skontaktowania się z właściwymi Oferentami w celu uzupełnienia lub doprecyzowania treści ofert.
  4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybraną ofertę oraz ewentualnej rezygnacji z realizacji zamówienia bez podania przyczyny.
  5. Od decyzji Gminy Miasta Ełk nie przysługuje odwołanie ani zażalenie.
  6. Podanie danych osobowych w ofercie jest dobrowolne, przy czym niezbędne do udziału w zapytaniu ofertowym mającym na celu wybór najkorzystniejszej oferty, zawarcia oraz wykonania umowy.
 
IX. Inne informacje
Informacje na temat rewitalizacji Ełku dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Ełku: zakładka Strategie, raporty, opracowania – Program Rewitalizacji Ełku.

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony