ˆ

Instrukcja obsługi

Szczegóły informacji

Instrukcja korzystania z BIP-u

Data wprowadzenia informcji do BIP: 2008-09-29 09:17:23 Informacja ogłoszona dnia 2011-09-01 09:38:44 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Instrukcja korzystania z BIP-u

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu przedmiotowe.
Jest ono podzielone na Kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. Kategorie opatrzone są nagłówkami w kolorze zielonym.
W celu ułatwienia odnalezienia informacji ,w ramach kategorii utworzone zostały Podkategorie (aktywne przyciski umieszczone w katalogu kategorii).
Po wskazaniu kursorem myszy nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni a nazwa podkategorii zostaje podkreślona.
Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej podkategorii wyświetlają się bądź w postaci kolejnych podmenu bądź w postaci informacji docelowej w środkowej części ekranu.
Jeżeli do słowa lub wersu podlinkowana jest (podłączona) szersza informacja, słowo to lub wers są podkreślone, a po wskazaniu kursorem myszy przybiera on postać dłoni.
Po „kliknięciu” na podkreślonym słowie lub wersie nowe informacje wyświetlane są w postaci kolejnego podmenu lub w tak zwanym nowym oknie.
W każdym tego typu oknie istnieje możliwość wydrukowania zawartej tu treści, bądź po zapoznaniu się z treścią - zamknięcia okna.
Wspomniana funkcja “DRUKUJ” zawsze znajduje się w prawym górmym rogu okna.
Dokumenty specyficzne dla urzędu takie jak treść prawa miejscowego lub wnioski do wypełnienia zapisane są w postaci plików o rozszerzeniu pdf. W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany program Acrobat Reader .
Jest to darmowy program dostępny w internecie pod adresem:

http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep.html

Dołączone wnioski zapisane są jako formularze. Oznacza to, że w dokumentach tych można wprowadzać dane tylko w zaznaczonych polach. Nagłówki pól nie są przeznaczone do edycji. Do wypełnienia formularza nie jest potrzebny żaden edytor tekstów.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Urząd Miasta w Ełku
Osoba, która wytworzyla informację: Zbigniew Dąbrowski Data wytworzenia informacji: 2008-09-29 09:17:23
Osoba, która odpowiada za treść: Zbigniew Dąbrowski Data wprowadzenia do BIP 2008-09-29 09:17:23
Wprowadził informację do BIP: Zbigniew Dąbrowski Data udostępnienia informacji: 2011-09-01 09:38:44
Osoba, która zmieniła informację: Zbigniew Dąbrowski Data ostatniej zmiany: 2011-09-01 09:38:44
Artykuł był wyświetlony: 4362 raz(y)

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP
herb

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Ełku